Zyrtare: Guardiola largohet nga Barca

27.04.2012 (komentet: 0)

Është bërë zyrtare largimi i Pep Guardiolës nga Barcelona. Lajmin për lqargimin e strategut katalanas, e ka konfirmuar presidenti i Barcelonës, Sandro Rosell, në hapje të konferencës për shtyp.Për detaje tjera, ju njoftojmë me kohë. Konferenca po vazhdon.

 Tito Vilanova është trajner i Barcelonës për sezonin e ri 2012-2013. Këtë lajm e ka konfirmuar vetë presidenti i Barcës, Sandro Rosell, menjëherë pas deklaratës për largimin e Guardiolës.

“Vilanova e njeh më mirë se çdo kush tjetër këtë shtëpi. Ai e njeh shumë mirë klubin dhe për këtë arsye kemi zgjedhur atë”, ka thënë nga ana tjetër Zubizarreta.

Kthehu mbrapa

Shto koment