Anamoravë

10.06.2018

Lutfi Haziri: Legjendes i kënduam dhe e deshëm sepse na bëri krenarë në çdo nivel përfaqësimit

 

 Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, i ka dërgruar një telegram ngushëllimi familjes Vokrri dhe Federatës së Futbollit të Kosovës me rastin e ndarjes nga jeta të legjendës së futbollit, presidentit të FFK-së, Fadil Vokrri. Në telegram thuhet:

 

Më shumë...

Nga vendi

07.02.2012

A do të jetë nata e të enjtës më ftohta e vitit?

Instituti Meteorologjik i Kosovës paralajmëron se moti do të jetë më reshje bore deri të mërkurën, ndëresa temperature minimale ditën e enjte do të arrine deri minus 23 gardë.

Më shumë...

Rajoni dhe Bota

19.02.2013

Kreshnik Spahiu shpallet “Qytetar Nderi” i New York

Ky çmimi i është dhënë kreut të Aleancës Kuq e Zi me kërkesë të rajonit të Manhatanit dhe presidentit të këtij rajoni, Scott M. Stringer, duke u bërë kështu i vetmi nënshtetas i huaj që e merr këtë titull.

Më shumë...

Sport

19.10.2016

Volejbollistet e Dritës megjithatë dhanë maksimumin

Vashat e Dritës së Gjilanit, kampion të Kosovës zhvilluan ndeshjen e parë zyrtare në garën në Ligën e kampionëve të Evropës. Ato në praninë e afro 1200 shikuesve, që ofruan spektakël, në Pallatin e sporteve “Bashkim Selishta” në Gjilan janë përballur me kampionen e Bullgarisë, Maritza të Pllovdivit.

 

Më shumë...

Arsim & Kulturë

08.06.2018

Shfaqje teatrale nga nxënësit e Shkolles Fillore “Abdullah Tahiri” nga fshati Malisheve, në teatrin e qytetit të GjilanitSot nga ora 17:00, është shfaqur një projekt i shkëlqyeshëm në teatrin e qytetit të Gjilanit, nga nxënësit e Shkollës Fillore “Abdullah Tahiri” nga fshati Malishevë, me temë: Dukuritë negative ( Ngacmimi)- Bullizmi.

Më shumë...