Reali si Barca, gjynjëzohet nga Gjermanët

24.04.2013 (komentet: 0)

Robert Lewandowsi i'a ka bërë bajat futbollin Real Madridit brenda 90 minutave lojë në ndeshjen e parëgjysëmfinale të Ligës së Kampionëve.

Dortmundi i ka mbajtur ligjerat Realit se si luhet futbolli duke dominuar ndeshje për 90 minuta.

Lewandowski realizoj në minutat 8, 50, 55 dhe 66. Golin e vetëm për Realin e shënoj Ronaldo, edhe atë të ndihmuar nga Dortmundi pas një gabimi të Humels.

Si kurrë më parë tani është shumë afër që në Ligën e Kampionëve të ketë një finale gjermane.

Kthehu mbrapa

Shto koment