Mourinho fillon trajnimin para-sezonal me Chelsea-n

08.07.2013 (komentet: 0)

Jose Mourinho ka mbërritur para pak minutave në qendrën stërvitëse të Chelseas për ditën e tyre të parë të trajnimit para-sezonal.

Mourinho ka transferuar deri tani dy lojtarë, mesfushorin, Marco van Ginkel nga Vitesse Arnhem të premten dhe Andre Schurle nga Leverkusen.

Ndeshja e parë Chelsea para-sezonale do të zhvillohet më 17 korrik, kur ata luajnë kundër yjeve të Bankok në Singha.

Ata pastaj luajnë kundër yjve të Malajzisë në Kuala Lumpur (21 Korrik) pastaj udhëtojë në Xhakartë për të luajtur kundër yjeve të Indonezisë (Korrik 25).

Përgaditi Lulzim Ademi.

Kthehu mbrapa

Shto koment