Klopp: Reus i gatshëm për rikthimin

21.02.2014 (komentet: 0)

Trajneri i Dortmundit, Jugen Klopp, pret që Marco Reus të rikthehet për ekipin e tij në sfidën e vështirë ndaj Hamburgut të shtunën.

 

Gjermani ka munguar për Dortmundin për shkak të një dëmtimi në kofshë dhe tani ai është deklaruar i gatshëm nga trajneri.

“Marco Reus është në gjendje që të japë 100 përqindëshin e tij, pasi është dukur mirë në stërvitje”.

“Ai me siguri do të jetë i gatshëm për të luajtur”, u shpreh Klopp.

Përgaditi : Engjell Smerqaku

Kthehu mbrapa

Shto koment