Ferguson: De Gea na mbajti në garë

10.03.2012 (komentet: 0)

Menaxheri i Manchester United, Sir Alex Ferugon, ka lavdëruar formën e portierit David de Gea.

Menaxheri i Manchester United, Sir Alex Ferugon, ka lavdëruar formën e portierit David de Gea.

De Gea bëri një mori mbrojtjes të klasit në disfatën 3-2 nga Atletic Bilbao, dhe Fergson mendon se spanjolli ishte ai që mbajti gjallë shpresat e tyre për të vazhduar më tej garën në Europa League.

“Pa De Gea ne do të pranonim katër ose pesë gola. Ai ishte i shkëlqyeshëm. Ai bëri ndoshta katër ose pesë mbrojtje të tmerrshme në ndeshje”, ka thënë Ferguson.

Ndeshja e kthimit do të zhvillohet të enjten e ardhshme.

Kthehu mbrapa

Shto koment