‘El Derbi’ i takon kampionit

14.09.2014 (komentet: 0)

Cristiano Ronaldo nxori një penalti dhe e konvertoi në gol (26’) për ta sjellë ndeshjen në nivel. Nga ky moment, e deri në fund të pjesës së parë, Mbretërit e dominuan sfidën.

Madje për një periudhë të gjatë kohore, vizitorët nuk mund ta nxirrnin topin nga gjysma e tyre. Mirëpo, skuadrat shkuan në pushim me shifra identike.

 

Kampioni vazhdoi të mbrohej edhe në gjysmën e dytë, në përpjekje për të shmangur humbjen dhe njëherësh tregohej i rrezikshëm në rastet e rralla që dilte përpara.

 

Dhe ndodhi ajo që nuk e prisnin vendasit – Atletico kaloi përsëri në epërsi. Arda Turan ishte golashënues (76’).

 

Kthehu mbrapa

Shto koment