Chelsea në gjysmëfinale të Europa League

11.04.2013 (komentet: 0)

Kampioni i Evropes, Chelsea është kualifikuar në gjysmëfinale të Europa League.

Edhe përkundër humbjes 3-2, Chelsea hec tutje.

Mysafirët kaluan të parët në avantazh me golin Torres në minutën e 4.

Me ketë rezultat u mbyll edhe pjsesa e parë.

Rubin Kazan e filloi furishëm pjesën e dytë, në minutën e 51 Marcano barazoi rezultatin në 1-1.

Chelsea prp e ktheu epersin me golin e Mosses në minutën e 55.

Por Robin Kazan nuk u dërzua, ata së pari barazuan shifrat në 2-2 në minutën e 62 me golin e Karadinez, vetëm tre më vonë erdhi edhe goli i tretë dhe i fitores për vendasit që nuk vlen asgjë, në fakt gjygjtari ia fali një penallti Rubin Kaznit e cia u vrejtë edhe nga largë që nuk ekzistoi.

Penallin Rusët e shfrytzuan në gol në minutën e 65, nëpermjet Natchos.

Duhet të cekët fakti qe Chelsea në këtë ndeshje luajti pa shumicën e lojtarve kyq të skuadrës, por që nuk  pengoi atyre aspak të ecin në gjysmëfnale.

Chelsea nesër e kupton emrin e kundershtarit në shortin që hedhet ne Nyon të Zvicrrës.

Përgaditi Lulzim Ademi

Kthehu mbrapa

Shto koment