Vulin reagon pas fotove skandaloze të fëmijëve serb

06.08.2014 (komentet: 0)

Vulin reagon pas fotove skandaloze të fëmijëve serb

Ministri i Punës, Punësimit dhe Çështjeve Sociale në Qeverinë e Serbisë, Aleksandër Vulin ka reaguar pas fotografive të publikuara në media ku shihen disa fëmijë me armë në duar, citon telegraf.rs


 

Ai ka thënë se ministria e Punëve të Brendshme duhet të përcaktoj nëse ka pasur një lloj shkelje të ligjit, transmeton Indeksonline.


“Askush nuk mund të vjedh mbi fëmijën tuaj. Ju duhet të flisni me prindërit tuaj dhe shikoni se çfarë ka ndodhur dhe se ata përkrahin fëmijët e tyre për të shkuar diku për të ushtruar me armë”, ka thënë ndër të tjera Vulin. /Indeksonline/

Kthehu mbrapa

Shto koment