ZYRTARE: JURGEN KLOPP, TRAJNER I LIVERPOOLIT

09.10.2015 (komentet: 0)

rajneri gjerman Jurgen Klopp zyrtarisht është trajner i ri i Liverpoolit.

Ish-trajneri i Borussia Dortmundit ka arritur marrëveshje me klubin nga “Anfield” dhe tani e tutje gjermani do të drejtojë “Të kuqte” e Anglisë.

Klubi nga “Anfield” ka konfirmuar marrëveshjen e arritur me Klopp.

Tekniku gjerman do të zëvendësojë Brenda Rodgersin, i cili pak ditë më parë është shkarkuar nga posti i trajnerit të Liverpoolit për shkak të rezultateve të dobëta në këtë sezon të garave. 

Kthehu mbrapa

Shto koment