Xhaka është hero në derbin rajonal (Video)

15.02.2015 (komentet: 0)

Granit Xhaka është hero i skuadrës së tij Borussia Monchegladbach.

 

Mesfushori kosovar me pasaportë zvicerane, ka arritur të shënoj golin e vetëm në derbin rajonal mes Borussia Moenchegladbach dhe Koln, që përfundoi me fitoren e vendasve, transmeton Telegrafi.

Graniti ishte fantastik gjatë gjithë ndeshjes, ndërsa në fundin e saj u përkujdes që t’i ‘çmend’, tifozët e tij falë golit në minutën e 91-të.

Pas kësaj fitore, Gladbach është ngjitur në pozitën e tretë në tabelë me 36 pikë të tubuara, dhe është në rrugë të mirë drejtë Ligës së Kampionëve. /Telegrafi/

  

Kthehu mbrapa

Shto koment