Wenger frikësohet nga ardhja e Mourinhos, dhe nga ivestimet te Chelsea

26.04.2013 (komentet: 0)

Trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger, e ka pranuar se frikësohet nga investimet e mundshme që do t’i bënte Chelsea nëse do ta kthente përsëri Jose Mourinhon.

“Mendoj se për momentin Rafa Benitez është trajner i mirë për Chelsean. Por, nëse ata i ndajnë rrugët në fund të sezonit, natyrisht se Jose Mourinho do të ishte zgjidhje e mirë për Chelsean. Ai është ndër më të mirët në botë”.

“Kam frikë nga ajo se çfarë mund të bëjë Chelsea gjatë verës. Duhet të përgatitemi që ata të jenë ndër investuesit më të mëdhenj”, deklaroi Wenger.

Kthehu mbrapa

Shto koment