Vidal, i lënduar përfshihet në skuadrën e Kilit

13.05.2014 (komentet: 0)

Arturo Vidal është përfshirë në skuadrën paraprake të Kilit prej 30 lojtarësh, edhe pse ekziston dyshimi nëse do të mund të rikuperohet me kohë për Kampionatin Botëror.

Ftesa kanë marrë edhe sulmuesi i Barcelonës, Alexis Sanchez dhe ai i Valencias, Eduardo Vargas.

Kili gjendet në një grup të vështirë, pasi bën gara kundër Spanjës, Holandës dhe Australisë.

Skuadra e plotë:

Portierë: Claudio Bravo (Real Sociedad), Johnny Herrera (Universidad de Chile), Cristopher Toselli (Universidad Catolica), Paulo Garces (O'Higgins).

Mbrojtës: Gary Medel (Cardiff City), Gonzalo Jara (Nottingham Forest), Marcos Gonzalez (Union Espanola), Enzo Andia (Universidad Catolica), Jose Rojas (Universidad de Chile), Eugenio Mena (Santos), Mauricio Isla (Juventus).

Mesfushorë: Jorge Valdivia (Palmeiras), Felipe Gutierrez (Twente), Rodrigo Millar (Atlas), Jose Pedro Fuenzalida (Colo Colo), Pablo Hernandez (O'Higgins), Matias Fernandez (Fiorentina), Francisco Silva (Osasuna), Arturo Vidal (Juventus), Charles Aranguiz (Internacional), Marcelo Diaz (Basel), Carlos Carmona (Atalanta), Miiko Albornoz (Malmo).

Sulmues: Alexis Sanchez (Barcelona), Esteban Paredes (Colo Colo), Eduardo Vargas (Valencia), Gustavo Canales (Union Espanola), Jean Beausejour (Wigan Athletic), Mauricio Pinilla (Cagliari), Fabian Orellana (Celta).

Kthehu mbrapa

Shto koment