VAN GAAL: E MERITUAM FITOREN

05.03.2015 (komentet: 0)

Manchester United ka shënuar fitore të mundimshme të mërkurën ndaj Newcastel United. Trajneri Luis Van Gaalm ka thënë së skuadra nga “Old Trafford” e meritoi fitoren.

“Mendoj se dominuam kundër Newcastel për 90 minuta. Kjo mund të jetë edhe ndeshja më e mirë e jona në këtë sezon, dhe mund të them së e merituam fitoren. Patëm shumë raste por edhe gabuam dy herë ku na shpëtoi De Gea”, tha De Gea.

Manchester United tash renditet në pozitën e katërt më 53 pikë të grumbulluara. United ka një pikë më pak së Arsenali që është në vendin e tretë dhe dy më shumë së Arsenali që renditet në pozitën e petë.

 

Kthehu mbrapa

Shto koment