Urime Ramazani, nga Xherdani

09.07.2013 (komentet: 0)

Xherdan Shaqiri i ka uruar të gjithë besimtarët mysliman për Muajin e Shenjtë të Ramazanit. Ylli kosovar shfrytëzoi faqen e tij në Facebook për të uruar të gjithë për këtë muaj në tre gjuhë, shqip, anglisht dhe gjermanisht.

"Happy Ramadan to all Muslim. Urime muaji shenjt i Ramazanit , te gjith besimtarëve Musliman.. Herzlichen glückëunsch zum heiligen monat Ramadan für alle Muslime.... Xherdan".

Shaqiri do të jetë një nga lojtarët që ka vendosur të agjëroj Ramazanin.

Kthehu mbrapa

Shto koment