United, lider në shitjen e fanellave?

15.02.2014 (komentet: 0)

Pavarësisht problemeve që kalojnë këtë sezon, Manchester United mbetet lider në shitjen e fanellave në Angli.

Sipas shifrave të raportuara nga Kitbag.com, Djajtë e Kuq janë liderë në shitjen e fanellave nga kjo shitore, të ndjekur nga dy gjigantët spanjoll Barcelona dhe Real Madridi.

Përveç dy gjigantëve spanjollë, e vetmja fanellë jo-angleze në top 10she është ajo e Borussia Dortmund. Në listë nuk është asnjë skuadër italiane ose franceze, derisa mungon edhe kampioni i Evropës, Bayern Munich.

1. Manchester United

2. Barcelona

3. Real Madrid

4. Chelsea

5. Liverpool

6. England

7. Tottenham Hostpur

8. Arsenal

9. Manchester City

10. Borussia Dortmund.

Kthehu mbrapa

Shto koment