TRAJNERËT ME REPUTACIONIN MË TË MIRË NË LA LIGA

08.09.2016 (komentet: 0)

Dy trajnerët e ekipeve të Madridit, kanë reputacionin më të mirë në Spanjë.

 

 

Në një votim ku janë kërkuar dhjetë specifika të ndryshme në relacionin mes trajnerëve dhe lojtarëve, janë votuar ata që kanë më shumë ndikim në ekipet e tyre.

I pari ka dalë trajneri i Altetico Madridit, Diego Simeone i cili nga 100 pikë të mundshme ka marrë 78.6, i ndjekur nga Ziendine Zidane i Real Madridit me 74.3.

I treti është renditur trajneri i Las Palmas, Quique Setien me 67.2, derisa i katërti ka mbetur Luis Enrique i Barcelonës me 66.3 pik

Kthehu mbrapa

Shto koment