Torcidat e Mitrovicës djegin simbolet Partizanit midis Novi Pazarit (Foto

04.08.2015 (komentet: 1)

Në ndeshjen Novi Pazar - Partizani i Beogradit 3:2, e cila u zhvillua në stadiumin "Aqif Efendi Blyta" ishin prezent edhe tifogrupi shqiptar nga Mitrovica, ‘Torcida’.

 

 

‘Torcida’ është ‘vëllazëruar’ me tifozat ‘Torcida Sanxhak’ dhe ‘Ekstremi Novi Pazar’.

Torcida së bashku me këtu dy grupe krijoi atmosferë fantastike duke ia pamundësuar Partizanit që të marrë pikë, shkruan Gazetaolle.com.

Gjatë gjithë ndeshjes kishte brohoritje si ‘Kosova është Shqipëri’, ‘Mitrovica zemra e Kosovës’.

Së bashku gjatë ndeshjes shpalosën pankartën me shkrimin ‘Sanxhak -Veri-Shqipni’, ndërsa në një rast dogjën edhe një shall me simbole të Partizanit.

 


Kthehu mbrapa

Shto koment

Koment nga kokaj | 04.08.2015

oj kosova none ime..... sellam mahsus za bracu kosova