Tifozët e Kosovës djegin flamurin e Serbisë

05.03.2014 (komentet: 0)

Tifozët kosovarë, para ndeshjes miqësore Kosovë –Haiti (0:0), kanë djegur flamurin e Serbisë. Kurse, tifozët serbë janë bashkuar kundër Kosovës.

Tifozët kosovarë, para ndeshjes miqësore Kosovë –Haiti (0:0), kanë djegur flamurin e Serbisë. Përveç kësaj, simpatizuesit e përfaqësueses së Kosovës kanë kënduar edhe këngë kundër serbëve

Ndërsa, tifozët e Crvena Zvezdës dhe Partizanit edhe pse janë rival të përbetuar kanë gjetur një arsye t’i bashkojnë forcat

Ata kanë shprehur qëndrimin të tyre kundër përfaqësueses së Kosovës, në kohën kur po zhvillohej ndeshja miqësore Kosovës –Haiti.

Tifozët serb janë paraqitur në një breg në veri të Mitrovicës, mbi stadiumin Adem Jashari ku po zhvillohej ndeshja. Ata kanë ndezur fishekzjarrë dhe shpalosën një transparent me mbishkrimin: “Kosova është Serbi”.

/E.Smerqaku/

Tifozët kosovarë, para ndeshjes miqësore Kosovë –Haiti (0:0), kanë djegur flamurin e Serbisë. Kurse, tifozët serbë janë bashkuar kundër Kosovës. - See more at: http://www.kosovapress.com/sq/sport-vendor/tifozet-e-kosoves-djegin-flamurin-e-serbise-11908/#sthash.lPosFZeb.dpuf

Kthehu mbrapa

Shto koment