Tifozët e Galatasarayt e vrasin një të Crvena Zvezdës (Video)

22.11.2014 (komentet: 0)

Tifozët e Galatasarayt u përleshën me mysafirëtTifozët e Galatasarayt janë përleshur me ata të Crvena Zvezdës, duke e lënë të vdekur një prej mysafirëve i cili ishte therur në gjoks.

video

Para ndeshjes mes Galatasarayt dhe Crvena Zvezdës në basketboll, ndodhi një tragjedi. Një tifoz i skuadrës serbe është vrarë.
Sipas portalit “Telegraf”, përkrahësit e Zvezdës që nuk kanë hyrë në palestër janë përleshur me policinë dhe tifozët e Galatasarayt, ku një prej mysafirëve është therur në gjoks, dhe vdiq nga plagët.
Viktima është nga Zemuni, dhe sipas njoftimeve jozyrtare ishte anëtar i grupit “Brigates”.

Kthehu mbrapa

Shto koment