Shaqiri flet si interist: Erdha për Champions dhe për titull

11.01.2015 (komentet: 0)

Transferimi i Xherdan Shaqirit në Inter bëri buj të madhe, jo vetëm në Kosovë po në gjithë Evropën.

 

Është vetëm 23-vjeçar dhe ka fituar të gjithë titujt në kuadër të klubeve, me ish-skuadrat e tij Bayern Munich dhe Basel. Ylli kosovar me pasaportë zvicerane, Xherdan Shaqiri bëri transferimin e tij tek skuadra e Interit, për të qenë lojtari më i përfolur gjatë ditëve të fundit nëpër mediat evropiane,transmeton Telegrafi.

Në një intervistë ekskluzive për ‘blick’-un zviceran, Xherdani flet për herë të parë si interist, duke treguar pse zgjodhi skuadrën zi kaltër, kush e bindi atë për këtë hap të bërë dhe se cilat janë synimet me ‘Neroazzurrët’.

Kthehu mbrapa

Shto koment