Rooney: Jemi afër titullit.

17.03.2013 (komentet: 0)

Sulmuesi i Manchester United, Wayne Rooney, ka thënë se ekipi i tij është në një pozitë shumë të mirë për të siguruar titullin.

“Ne e kemi ditur se këto tri pikë të fituara do të jenë të rëndësishme, sidomos pasi City pësoi humbje. Ishte ndeshje e vështirë, por ne fituam dhe kjo është me rëndësi”.

“Ne e kemi ditur se me rëndësi ishte rezultati. Ne duhet të sigurohemi që t’i bëjmë gjërat mirë, pa marrë parasysh atë që ndodhë. Ishte mirë që City humbi, por ne është dashur të fitojmë. Ne jemi profesionistë dhe duhet ta ruajmë pozitën tonë të mirë, prej 15 pikësh epërsi me nëntë ndeshje të mbetura”, ka deklaruar Rooney.

Kthehu mbrapa

Shto koment