RONALDO SI RAUL GONZALOS

13.09.2015 (komentet: 0)

Ylli i Real Madridit, në ndeshjen kundër Espanyolit shënoi tregolësh dhe arriti që në La Liga të shënojë 228 gola në 203 ndeshje.

Shifrat në gola Ronaldo tashmë e barazoi rekordin e madh që e mbante legjenda Raul Gonzalos, por që Raulit iu deshën 550 ndeshje për të arritur këtë shifër.


Kjo shifër mund të tejkalohet nga Ronaldo të cilit i mungon vetëm një gol për t’u bërë shënuesi më i mirë i Real Madridit në La Liga.

Kthehu mbrapa

Shto koment