Ramushi për kokaj.net : Golat e fundit janë vetëm fillimi.

20.03.2013 (komentet: 0)

Dy golat e fundit mundë të jenë dëshmi se Ismet Ramushi është ujk për portierët.

Sulmuesi i njohur kosovar vazhdonë paraqitjet e mira për skuadren e Drites,me të cilen synon të jetë në mesin e skuadrave më të mira në eliten e futbollit Kosovar,Ismet Ramushi foli eksluzivisht për kokaj.net.

I pyetur për sekretin e ruajtjes së formes,Rmushi tha se ky sekret qëndron ne punë në stervitje,dhe në dashurim që ka ndajë futbollit.

“ jam i lumtur me 2 golshin e shënuar para pak ditësh,por nuk dua të ndalem,ky ështe vetëm fillimi,fal angazhimit,punës në stërvitje po e mbajë formen e mirë,shpresojë të vazhdojë kështu sepse me Dritën synoj pozicionimin në mesin e skuadrave më të mira në ligë,tjeshtë ne po luajmë për tifoz,qëllimi ynë është ti kënaqim ata me lojë te bukur në stadium”,tha Ramushi.

Pergaditi: Lulzim Ademi.

Kthehu mbrapa

Shto koment