Nadal mposht Djokovic, fiton Roland Garos

11.06.2012 (komentet: 0)

Rafael Nadal është kampion i Grand Slam turneut “Roland Garros” për her të shtatë dhe të treten rresht, pasi që ka arritur ta mposht serbin Novak Djokovic.

 

Spnajolli e fitoj këtë ndeshje  3 me 1 në sete,  6:4/6:3/2:6/7:5.  Ndeshja ishte e shtyer për diten  e Hëne, ngase një ditë më heret, shiu e pamundësoi vazhdimin e duelit.

Me këtë triumf, Nadal  ia kaloi rekordin që e mbante legjenda e këtij sporti suedezi, Bjorn Borg.

Kthehu mbrapa

Shto koment