Mourinho nuk ka ëndrruar kurrë për United

25.08.2013 (komentet: 0)

Jose Mourinho këmbëngul se ai kurrë nuk ka ëndërruar të bëhet menaxher i Manchester United, por David Moyes e kupton se pse ai do të kishte qenë një kandidat për të zëvendësuar Sir Alex Ferguson.

United ka emëruar një menaxher të ri për herë të parë që nga viti 1986 në fund të sezonit të kaluar kur Moyes ishte zgjedhur për të pasuar Fergusonin në klub.

Megjithatë, Mourinho kishte qenë prej kohësh kandidant për të marrë rolin e menaxherit, pasi suksesit në Porto, Chelsea, Inter dhe Real Madrid.

“Unë kurrë nuk kam pasur këto ëndrra. Unë jam i fokusuar në klubin tim, unë nuk mendoj për ndonjë gjë tjetër. Unë jam duke menduar se si të fitojë ndeshjen në Old Trafford”, tha Jose Mourinho.

Kthehu mbrapa

Shto koment