Mourinho ia terron Drogbas tre herë.

03.04.2013 (komentet: 0)

Real Madridi defenetivishtë është kandicdat serioz për ta fituar Ligën e Kampionëve këtë sezon.

Viktima e qujatur Galasataray është mposhtur në Benabeu me rezultat të lartë 3-0.

Reali që nga fillimi dominoi, ishte Ronaldo që hapi serin e golave, ndodhi kjo në minuten e 9 të takimit.

Madrilienët nuk u ndalën të sulmuari ekipin Turk, at që nuk  po e bënë me kombtaren Franceze e bëri me Realin, Karim Benzema arriti ta tund rrjetin mysafire në minutën e 29 për ta shtuar epërsine në 2-0.

Ky rezultat duket se demoralizoi skuadren e Glatasaray, pasiqë në pjsesen e dytë ata luajtën pa ndjenja.

Gonzalo Higuain  u përkujdes për rezultatin final 3-0, në minutën e 73.

Me këtë fitore, Reali pothuajse  ka siguruar kualifikimin, ndërkaq skuadre Turke duhet të besojë në mrekulli në ndeshjen kthyese.