Lista e Belgjikës, Adnani në Botëror

13.05.2014 (komentet: 0)

Futbollisti shqiptar, Adnan Januzaj, është ftuar nga përzgjedhësi i Belgjikës për Botërorin, Brazili 2014.

Trajneri i Belgjikës, Marc Wilmots, ka konfirmuar listën e lojtarëve që do t'i ftojë në Botëror dhe një prej tyre është edhe Adnani.

Ka kohë që është konfirmuar se Adnani dëshiron të luajë për Belgjikën, edhe pse ishte lidhur që të përfaqësojë Shëipërinë dhe Kosovën.

Wilmots e ka konfirmuar listën prej 24 lojtarëve, ku brenda pak ditësh do të largohet një prej portierëve.

Në listë janë të përfshirë edhe Thibaut Courtois dhe Eden Hazard.

Në Botëor Belgjika do të përballet me Rusinë, Korenë e Jugut dhe Algjerinë.

 

Skuadra e plotë e Belgjikës: 

Portierë Thibaut Courtois, Simon Mignolet, Koen Casteels, Silvio Proto

Mbrojtës:  Toby Alderweireld, Laurent Ciman, Anthony Vanden Borre, Vincent Kompany, Daniel Van Buyten, Jan Vertonghen, Thomas Vermaelen, Nicolas Lombaerts

Mesfushorë: Axel Witsel, Steven Defour, Marouane Fellaini, Mousa Dembele, Nacer Chadli, Kevin De Bruyne

Sulmuesit: Eden Hazard, Romelu Lukaku, Divock Origi, Dries Mertens, Kevin Mirallas, Adnan Januzaj

Standby list: Sebastien Pocognoli, Jelle Van Damme, Thorgan Hazard, Radja Nainggolan, Michy Batshuayi, Guillaume Gillet

 

Kthehu mbrapa

Shto koment