Lideri i ri i Premier League quhet CHELSEA

08.02.2014 (komentet: 0)

Chelsea FC është ngritur në maje të ligës më të fortë në botë, Premier Leagues pas 25 xhirove të zhvilluara.

Skuadra e Jose Mourinhos mboshti Newcastlen me rezultat 3-0.

Kreatori i golave ishte super Eden Hazard i cili po mahnit të gjithe me performancen e tijë.

Kjo fitore e Chelseas erdhi si dhurat pas deshtimeve të dyshes pretedente për titull, Arsenal që u qmontua nga Liverpool në nfil 5-1, dhe barazimit të Cityt ndaj Normich Cityt 0-0.

Në ndeshjen e ardshme Chelsea i shkon WBA, kurse Arsenal  e prret skuadrën e humbur Man Utd.

Përgaditi Lulzim Ademi.

Kthehu mbrapa

Shto koment