Lampard me sot në historinë e Chelseat

11.05.2013 (komentet: 0)

Frank Lampard është golashënuesi më i mirë në historinë e Chelseat. Mesfushori anglez me 2 golat e shënuar ndaj Aston Villës është bërë golashënuesi më i mirrë në historinë e skuadrës londineze.

Lampard tani ka 203 gola, 1 më shumë se legjendari Bobby Tambling. Ish sulmuesi i Chelseat ishte edhe sot në stadium duke e ndjekur nga afër mesfushorin anglez për të i'a marrë rekordin historik të Chelseat.

Pavarësishtë golave dhe historisë, Lampard duket afër largimit nga Chelsea në fund të edicionit.

Kthehu mbrapa

Shto koment