Kush do ta fiton këtë vit Ligën e Kampionëve?

07.04.2013 (komentet: 0)

Chelsea po pregaditet ta lëshoj frontin në Evropë, por pyetja është se kush do ta fitojë Ligën e Kampionëve këtë sezon?

Liga e Kampionëve po hyn në fazen më vendimtare, të Mërkuren do të mësohen emrat e katër gysmefinalistëve.

Poratali Kokaj.net iu siell shancet e skuadrave për ta fituar këtë trofe Evropian.

Real Madrid ?

Sigurishtë se Reali është favoriti kryesor për ta fituar Liga e Kampionëve.

Skuadra e Jose Mourinhos kërkon ta shpëtoj sezonin e saj, dhe të Mourinhos që besohet se do të kthet në konakun e vjetër në Chelsea.

Qfaro që të ndodhë, një gjë ëshë  e sigurt se Realin  pret një ver e nxetë me shumë ndryshime.

Bayern Munchen  ?

Nënkampioni aktual Evropian Bayern kërkon ti thot STOP dështimeve të fundit në Evropë.

Skuadra Bavareze i ka hubur tre finalet e fundit në këtë gar, në vitin 1999 kundër Man Utd, në vitin 2011 kundër Interit, dhe në vitin e kaluar kundër Kampionit aktual Chelsea-t, midis Munich.

Barcelona ?

Katalonasit e kanë humbur epitetin Kampion i Evropes, por ata janë ende një super-fuqi që është vështirë të shpërtallohet.

Dortmund ?

Kur Mourinho i qoj amanet skuadrave tjera që të  kenë kujdes nga Dortmund, ata buzëqeshinin me deklaratet e Special One, nëse ata e kalojnë Malgan mundë të jenë mollë sherri për skuadrat qe synojnë ta ngritin trofeun.

Juventus ?

Skuadra Italiane do ta ketë shumë problem a kalojë Bayernnin pas humbjes 2-0, por nëse ata arrijnë të bëjnë befasi në ndeshjen khyese atëher ekipet tjera kanë për qka të frigohen.

A mundë ta shohim këtë vit finalen Real Madrid-Barcelona ?

Ky vit mundë të jeyë vit historik nëse në finale takohen Real e Brcelona.

D o të ishte një super-ndesshje në mes dyshes Messi e Ronaldo.

Finalja e Ligës së Kampionëve luhet me datën 19 Maj 2013,në Wembley.

Përgaditi Lulzim Ademi.

Kthehu mbrapa

Shto koment