Kosovarët e Dole nën hijen e debaklit

12.01.2014 (komentet: 0)

Muzika nuk mundë të përdoret vetëm si element i dashuris, aty munë të hyn edhe sporti kur në pyetje vjen kënga e Medes me titullin e kur se do se do.

Pikrisht nën tinguj e kësaj muzike Kosovarët, Amir Ademi , Endrit Sollova, Leon Rama dhe Ardit Ahmeti  kanë mundur ta ngushllojnë vetën nga debakli i skuadrës së tyre PSDC DOLE.

Nën organizmin e drejtoris për sport dhe kulturë në këtë qytet u zhvillua një turnir. Nga 4 ndeshjet e zhvilluara, PSDC Dole fitoi vetëm një ndeshje me rezultat 1-0, me golin e Kosovarit me origjin nga qyteti i Gjilanit,Amir Ademi, në tre ndeshjet tjera skuadra e tyre pësoi humbje.

Shpresojmë në ndryshim, sepse ne si popull jemi të njohur për luftë, dhe angazhim edhe në qaste, momente të vështira.

Përgaditi Lulzim Ademi.

 

 

Kthehu mbrapa

Shto koment