Kosova në Eötvös Cup 2012 të Hungarisë

15.08.2012 (komentet: 0)

Volejbollistet dhe volejbollistët e Përfaqësueses së Kosovës (1992 e më të rinj), do të marrin pjesë në Eötvös Cup 2012, që mbahet në Debrecen të Hungarisë prej 16-21 gusht.

Në këtë festival te volejbollit botëror, pritet të paraqiten mbi 30 skuadra dhe përfaqësuese nga të gjitha kontinentet e rruzullit, në konkurrencën e femrave dhe të meshkujve, bën të ditur FVK-ja.

Ekspedita e përfaqësueses së Kosovës, nisen sot për në Hungari ku do të qëndrojnë deri në fund të kësaj jave.

Kthehu mbrapa

Shto koment