Kampioni i Evropes quhet Bayerni.

25.05.2013 (komentet: 0)

Bayern Munich është kampion i ri i Evropës për klube. Ekipi bavarez triumfoi me rezultat 2:1 kundër Borussia Dortmundit në stadiumin madhështor anglez “Wembley”.Golin e parë për Bayernin e shënoi kroati, Mario Manxhukiq në minutën e 59-të.

Por vetëm tetë minuta më pas, në minutën 67,  ndodhi barazimi -  nga pika e bardhë.  Mesfushorit turk, Ilkay Gondogan gjunëzoi mbrojtësin e Bayernit. 

Kur pritej loja shtesë dhe ndodhta edhe beteja me penalti, holandezi Arjen Robben, shënoi golin e fitores dhe 2 :1 për Bayernin. 

Kthehu mbrapa

Shto koment