Januzaj i thotë ‘JO’ Kosovës

19.02.2014 (komentet: 0)

Përpjekjet publike të Federatës së Futbollit të Kosovës për ta sjellë në Kosovë më 5 mars Adnan Januzajn kanë dështuar.

Januzaj i thotë ‘JO’ Kosovës

Burime të afërta me lojtarin i kanë thënë të martën mbrëma ekskluzivisht emisionit Interaktiv në KTV, se Januzaj nuk do të vijë në Kosovë për ndeshjen e parë me Haitin.

Ky nuk mund të kuptohet si një refuzim përfundimtar për Kombëtaren e Kosovës, por miqësorja e parë historike me Haitin nuk është në planet e 19 vjeçarit.

Ai dhe familja e tij vazhdojnë të mbesin të koncentruar maksimalisht që lojtari të marrë më shumë minutazh në ekipin e parë të kampionit aktual anglez, Manchester United. /KOKAJ/

Kthehu mbrapa

Shto koment