JA 11-SHJA MË E MIRË E VITIT 2015

11.01.2016 (komentet: 0)

Në një gala mbrëmje që po mbahet në Zurich, FIFA ka zgjedhur formacionin e vitit 2015.

 

Ky formacion kryesisht përbëhet nga lojtarët e Barcelonës dhe Real Madridit, ku në këtë formacion gjenden katër lojtarë të Barcelonës dhe katër të Real Madridit, ndërsa nga një futbollistë kanë edhe Bayern Munich, PSG dhe Juventus.

Formacioni i vitit 2015:

Neuer, Alves, Ramos, Silva, Marcelo, Modric, Pogba, Iniesta, Neymar, Messi dhe Ronaldo.

Kthehu mbrapa

Shto koment