Hidhet shorti në Prmier League, Chelsea ndeshjen e parë e zhvillon kundër Hull Cityt

19.06.2013 (komentet: 0)

Para pak qastev faqja zyrtare e Premier League ka njoftuar për hedhjen e shortit për sezonin 2013-2014.

Kandidati më serioz për ta fituar ligen Angleze, Chelsea në ndeshjen e parë takohet më të rikthyerin në elitën e futbollit Anglez, Hull City.

Edhe në sezonin 2009-2010 Chelsea dhe Hull City u takuan në javën e parë në mes vete, në atë sezon Chelsea u shpall Kampion i Anglis nën drejtimin e Carlo Anchelottit.

Të gjithë fansat e Chelseat presin me pa durim rikthimin e atij që i shkeli të gjitha skuadrat në Prmerier League sa ishte trajner i Chelseat, bëhet fjalë për një nga menaxherët me të mirë që njeh futbolli, Jose Mourinho.

Premier League fillon me 17 gusht 2013.

 

 

Ndeshjet e Chelseat për seznon 2013-2014 në Premer League janë këto : 

 1. Chelsea v Hull City
  Manchester United v Chelsea
  Chelsea v Aston Villa
  Everton v Chelsea
  Chelsea v Fulham
  Tottenham Hotspur v Chelsea
  Norwich City v Chelsea
  Chelsea v Cardiff City
  ... Chelsea v Manchester City
  Newcastle United v Chelsea
  Chelsea v West Bromwich Albion
  West Ham United v Chelsea
  Chelsea v Southampton
  Sunderland v Chelsea
  Stoke City v Chelsea
  Arsenal v Chelsea
  Chelsea v Swansea City
  Chelsea v Liverpool
  Southampton v Chelsea

Punoi : Lulzim Ademi. 

 

Kthehu mbrapa

Shto koment