Gjilanast kryqytet i Kosovës për tifozllak

15.09.2013 (komentet: 0)

Gjdo fjalë është e tepërt.

Një super-ndeshje me një super tifozëri që vetëm qyteti i Gjilanit me tifozat e sajë Intelektualët mundë ti sjell.

Drita dhe Prishtina barazuan 1-1 në ndeshjen e zhvilluar në Gjilan.

Rezultati në këtë ndeshje ishte në plan të dytë.

Ajo që kënaqi futbollin Kosovar ishte pamja që vetëm INTELEKTUALET dijnë ta shfaqin.

Gjatë 90 minutave tifozët Gjilanas nuk pushuan së brohorituri për skuadren e tyre të zemres.

Gjilani edhe sot e dëshmojë se është kryeqytet për tifozlllak.

Shpresojmë që pamjet që i pamë dhe që dim ti shohim në kryeqytetin e tifozllakut Gjilanit ti shohim edhe në stadiumet tjera.

Përgaditi Lulzim Ademi,

Kthehu mbrapa

Shto koment