Formacionet zyrtare: Sevilla – Benfica

14.05.2014 (komentet: 0)

Sevilla dhe Benfica kanë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen finale në Europa League që zhvillohet në Juventus Stadium në Torino. Skuadrat kërkojnë trofeun kontinental.

 

Skuadra spanjolle dhe ajo portugeze do të ndeshen mes vete në Juventus Stadium në Torino, për trofeun kontinental, dhe mundësinë e ballafaqimit me fituesin e duelit mes Real Madridit dhe Atletico Madridit në finalen e Superkupës së Evropës.

Sevilla dhe Benfica kanë paraqitur formacionet bazë për finalen e sotme të Europa League.

Sevilla: Beto; Coke, Pareja, Fazio, Alberto Moreno; Carriço, Mbia; Reyes, Rakitic, Vitolo; Bacca.

Rezervistët: Artur, Vitória, Jardel, Almeida, Djuricic, Cavaleiro, Óscar Cardozo.

Benfica: Oblak; Maxi Pereira, Luisao, Garay, Siqueira; André Gomes, Amorim; Gaitán, Sulejmani, Lima; y Rodrigo.

Rezervistët: Varas, Navarro, Figueiras, Marko Marin, Iborra, Trochowski, Gameiro.

- See more at: http://lajmi.net/formacionet-zyrtare--sevilla-----benfica_100066871.html#sthash.XP0uRXjV.dpuf

Kthehu mbrapa

Shto koment