Formacionet zyrtare: Bayern Munich – Real Madrid

29.04.2014 (komentet: 0)

Janë publikuar formacionet zyrtare të sfidës Bayern Munich – Real Madrid. Bayerni do të luajë me Mullerin e Mandzukicin, teksa Reali në sulm do ta ketë treshen Benzema-Ronaldo-Bale

Formacionet zyrtare: Bayern Munich – Real Madrid 

Trajneri i Bayern Munichut, Pep Guardiola, ka vendosur ta fillojë ndeshjen ndaj Real Madridit me Thomas Mullerin dhe Mario Mandzukicin, teksa prapa tyre do të jenë Franck Ribery, Arjen Robben e Toni Kroos.

Në anën tjetër, Carlo Ancelotti, ka inkuadruar nga minuta e parë treshen bombastike të sulmit Karim Benzema, Cristiano Ronaldo e Gareth Bale.

Formacionet zyrtare:

Bayern Munich: Neuer; Lahm, Dante, Boateng, Alaba; Schweinsteiger; Ribery, Robben, Muller, Kroos e Mandzukic .

Real Madrid: Casillas; Carvajal, Pepe, Ramos, Coentrao; Di Maria, Alonso, Modric, Bale; Cristiano Ronaldo e Benzema.

Kthehu mbrapa

Shto koment