Formacionet: Kosovë-Turqi

21.05.2014 (komentet: 0)

Kosova dhe Turqia, sot me fillim në ora 18:00 do të zhvillojnë një ndeshje miqësore në stadiumin mitrovicas “Adem Jashari”.

Ndërsa, mediat turke kanë zbardhur formacionin e mundshëm të kombëtares së tyre, e cila do të ketë renditje prej 4:4:2, kurse përfaqësuesja jonë do të luaj me shumë gjasa me një sulmues 4:5:1, raporton Tribuna.

Formacionet e mundshme:

Kosova: 
Portier: Mushica
Mbrojtës: Perdedaj, Curri, Rexhepi, Nushi
Mesfushorë: Hetemaj, Rashkaj, Alushi, Toski, Zejnullahu
Sulmues: Bunjaku

Turqia:
Portier: Onur 
Mbrojtës: Caner Erkin, Omer Toprak, Hakan Balta, Gokhan Gonul 
Mesfushorë: Hakan Çalhanoglu, Alper, Oguzhan, Nuri Sahin 
Sulmues: Mevlut, Mustafa Pektemek

Kthehu mbrapa

Shto koment