Fiton Barca fal penlltis kontraverse

18.02.2014 (komentet: 0)

Fiton Barcelona, por ndeshja komentohet ne forma kritike.

Sonte është zhvilluar ndesha  e parë 1/8 stë finales të Liges ë Kampionëve ndermjet Cityt dhe Barcelones që përfundoi me rezultat 0-2.

Rezultati duket binds, por ndeshja nuk u demtua shumë nga Barca.

Gjithcka ndryshoi kur gjygjtari në fillim të pjesës së dytë akordoi një penallti që pas filmimve u pa të ishtë jashtë, por gjygtari mendoi ndyshe, 11 metersh për Blaugranët.

Nga penaltia nuk gaboi Leo Messi 0-1.

Në vazhdim të ndeshjes, City lujati e pa motivuar, Barca shënoi pak para mbylljes për 0-2, ishte Alves që vendosi epilogun e ndeshjes.

Cityt i mbetet punë e  shtirën në ndeshjen kthyese në Barcelone për ta rikthyer ndeshjen e rezultatit të sontëm.

Punoi Lulzim Ademi.

Kthehu mbrapa

Shto koment