Ferdinand befason,terhiqet nga kombëtarja Angleze.

18.03.2013 (komentet: 0)

Qendermbrojtësi i Man Utd,Rio Ferdinand befason kombtaren Angleze me tërheqje.

34-vjeçari u takua me Hodgsonin në Londër të dielën në mbrëmje dhe arritën një marrëveshje që programi specifik i ushtrimeve dhe nevojave mjekësore të lojtarit, nuk mund të plotësohej nëse ai do të udhëtonte me kombëtaren për ndeshjet ndaj San Marinos dhe Malit të Zi.

Me këtë lajm u shpreh i befasur bossi i kombëtares Angleze  Hodgsonin,thuhet ne letren zyrtare të lëshuar nga federata Angleze e Fubollit.

Kthehu mbrapa

Shto koment