Diego Costa, Chelsea përgatit çekun 50 mln Euro

27.03.2014 (komentet: 0)

Diego Costa është kthyer në një nga sulmuesit më të kërkuar në kontinentin e vjetër dhe me shumë mundësi, Atletico Madrid duhet t’i japë duart në fund të sezonit pasi ofertat në adresë të klubit spanjoll janë vërtet joshëse.

Për t’u veçuar në radhën e gjatë të skuadrave që synojnë shërbimet e bomberit është skuadra e Chelseat që ka gati rreth 50 milionë Euro. Jose Mourinho e dëshiron me çdo kusht sulmuesin e kombëtares spanjolle dhe presidenti Abramovich duket se është i gatshëm t’ia plotësojë dëshirën pasi Eto’o dhe për më tepër Torres, nuk janë në projektet e së ardhmes.
Blutë e Londrës dërguan vëzhgues edhe në sfidën e mesjavës kundër Granadas ku Diego Costa shënoi golin e fitores dhe mesa duket, gjithçka është vendosur, tashmë mbetet vetëm çështje kohe që Chelsea të rrëmbejë firmën e talentit të rritur nën kujdesin e Diego Simeones. Sipas “Daily Mail”, negociatat do të jenë komplekse dhe delikate, pasi në këtë çështje mund të përfshihet edhe portieri belg i Atleticos, Cortuis, i cili është huazuar nga ekipi anglez që ka kartonin e tij deri në vitin 2016. Chelsea është i interesuar të transferojë në “Voncente Calderon” Fernando Torres për të ulur sa më shumë çmimin e Diego Costas, por nga ana tjetër, Simeone kërkon lojtarë të rinj dhe me perspektivë për të ardhmen. Një telenovelë e vërtetë merkatoje pritet të nisë këtë verë në aksin Londër-Madrid, por kur milionat nuk mungojnë, të tilla çështje mbyllen me sukses dhe Chelsea duket se do të përfitojë nga ky avantazh për të transferuar në Premier League një nga njerëzit më të përfolur të momentit në botën e futbollit. 

Kthehu mbrapa

Shto koment