De Biasi me një sulmues kundër Gjeorgjisë

29.02.2012 (komentet: 0)

Përzgjedhësi i ri i Shqipërisë në futboll, Gianni de Biasi, ka zbuluar se ai do të luajë me formacion 4-1-4-1 në testin e tij të parë me Kuqezinjtë.

Shqipëria sot do të zhvillojë një miqësore kundër Gjeorgjisë në Tbilisi, e cila do të jetë edhe sfida e parë e De Biasit në karrigen drejtuese të kombëtares tonë.

Gjatë një prononcimi për SuperSport italiani ka zbuluar edhe formacionin si dhe emrat të cilat pritet të jenë startues.

“Një skemë 4-1-4-1, e cila në momente të caktuara kalon edhe në 4-3-3 kur sulmon dhe më pas kur mbrohemi aplikohet skema e parë. Ndaj Gjeorgjisë kemi disa lojtarë në fazën sulmuese dhe do të kemi një sulmues të avancuar si Edgar Çani, apo të tjerë shumë ofensivë si Muzaka, Roshi, Vila dhe Hyka. Kjo katërshe mund t’i vërë në vështirësi kundërshtarët”.

“Emrat tjerë? Ujkani në portë, më pas në mbrojte nga e djathta Lila, në qendër Dallku dhe Veliu, Agolli në të majtë. Përpara mbrojtjes Bulku”, ka zbuluar strategu italian. 

Kthehu mbrapa

Shto koment