City ul reduktimet ndajë Unitedit në 4 me 1

22.09.2013 (komentet: 0)

Manchester United nuk po arrinë të tregoi veten pa Sir Alex Fergusonin. David Moyes është mposhtur bindshëm në derbin e parë lokal të Manchesterit.

City e mposhti Unitedin me rezultat 4 me 1. Që në pjesën e parë City tregoi se është dukshëm më i fortë se United duke i shënuar 2 gola. Aguero dhe Yaya Toure realizuan 2 herë për 2 me 0.

Me të filluar pjesa e dytë Aguero realizoj për 3 me 0 ndërsa Nasri kompletoi pokerin në minutën e 50. Rooney shënoi golin e nderit për United në minutën e 87 të ndeshjes.

Ky është derbi i dytë që Moyes e humbë këtë fillim të edicionit, pasi që 2 javë më parë humbi edhe nga Liverpool.

Përgaditi Lulzim Ademi.

Kthehu mbrapa

Shto koment