CITY PLANIFIKON TRANSFERIMIN E DE BRUYNE

22.02.2015 (komentet: 0)


Skuadra e Manchester City po planifikon rikthimin e futbollistit Kevin De Bruyne.

Anëtari i Wolfsburg ka kontratë më skuadrën gjermane deri në vitin 2019.

Futbollisti belg më herët ka qenë pjesë e skuadrës së Chelseat, kurse në këtë edicion po kalon neper një formë të mirë dhe shumë skuadra të mëdha evropiane janë të interesuara për transferimin e tij.

Skuadra e Manchester Cityt që njihet për transferime të shumta në çdo merkato pritet ta ofrojnë 37 milionë euro gjatë verës për ta transferuar në Premier Ligë.

De Bryne në këtë edicion për Wolfsburg ka luajtur më 21 ndeshje për tetë gola. 

Kthehu mbrapa

Shto koment