City ne Finale të Fa Cup fal referimit të dyshimtë

14.04.2013 (komentet: 0)

Manchester City është kualifikuar në finale të Fa Cup.

Skuadra e Manccinit mboshti Chelsea-n 2-1, në ndeshjen e luajtur në Wembley.

Në pjesën e parë City luajti shumë më mirë, Skuadra nga Manchesteri dominimin e shpagoi ne gol, ishte minuta e 35 për 1-0, me këtë reazultat u mbyll edhe pjesa e parë.

Por pjesa e dytë Chelsea luajti më mirë,por ishte cIty që shënoi e para, në minutën e 47 Barry shtoi epërsin e Cityt në 2-0.

Chelsea u mundua ne vazhdim të ndeshjes të ndryshojë rjedhen e ndeshjes,në minutën e 66  Demba Ba shnënoi për 2-1,sikur në të kaluarën ai golin e festoi në sexhde.

Chelsea ishte e pa fat në 20 minutat e fundit, ata humbën disa raste shumë të mira, por edhe gjygjtari mori disa vendime kontraverse të cilat e quanë në pikëpytje rferimin real të gjygjtarit.

Juan Matta u nadalë në zonë nga portierii Cityt por gjygjtari nuk mendoji e ishste penallti, gjitashtu edhe Torres kërkoi penallti në fund të ndeshjes, pasiqë u kap për fanelle nga Kompany por prap gjygjtari mendoi ndryshe.

Në fund Man City Chelsea 2-1 .