Chelsea sonte në kërkim të historis

15.05.2013 (komentet: 0)

Kampioni në largim i Evropes, Chelsea sonte është në kërkim të historis.

Skuadra Blue në rast se fiton sonte Europa Leaguen bëhet skuadra e parë që mbrenda 1 viti fiton radhazi dy trofet më të rëndsishme për klube, Ligën e Kampionëve dhe Europa Leaguen.

Benfica dhe Chelsea do ti masin forcat sonte në finalen që zhvillohet në Amsterdam Arena duke filluar nga ora 20h45.

Te Chelsea është konfirmuar mungesa e Hazard dhe John Terryt, kurse Benfica do të jetë komplente sonte, por kjo skuadër vjen e trishtuar në këtë finale pasiqë Porto të Dielën ia rrëmbeu troen e Portugalis nga duart në sekondat e fundit të ndeshjes.

Përgaditi: Lulzim Ademi.

Kthehu mbrapa

Shto koment