Chelsea e Bayern takohen me 30 gusht në finalen e Superkupes.

26.05.2013 (komentet: 0)

Mbrëmë është mësuar edhe finalisti i dytë i Superkupes të Evropes.

Bayern Munchen dhe Chelsea do ti masin forcat me 30 gusht në kuader të finales të Superkupes Evropiane.

Fituesi i Ligës së Kampionëve, dhe ai i Europa League do ta zhvillojnë këtë ndeshje që do të jetë dicka speciale për boten e futbollit.

Jose Mourinho që pritet shumë shpejt të zyrtarizohet si trajner i Chelseat do të ndeshet me trajnerin e ri të Bayern, Pepe Guardiolan.

Kjo do të jetë arsye që kjo ndeshje do të gëzoj vëmendjen e shumë shikusve që me padurim do të presin rrikhimin e rivalitetit në mes dyshes Mourinho-Guardiola.

Përagaditi Lulzim Ademi.

Kthehu mbrapa

Shto koment